Elektronik Sigara Likiti Yapım Aşamaları

Elektronik sigaralar; normal sigara veya tütün ürünlerini kullanan insanların bu alışkanlıklarından vazgeçmeleri adına tasarlanmış, son yılların en kayda değer buluşlardan birisidir. Elektronik sigaranın en önemli parçası hiç şüphesiz elektronik sigara likitleridir. Hazır likitler; çikolatadan, kahve aromasına, tropikal meyvelerden, mısır gevreği aromalarına kadar birçok farklı alternatife sahiptir. Elektronik sigara likitlerini farklı nikotin değerleriyle kullanmakla birlikte farklı PG ve VG oranlarıyla kullanmak da mümkündür. Ancak, bazı e-sigara kullanıcıları, orjinal likitlerin pahalı olmasından dolayı, kendi likitlerini kendileri yapmak istemektedir. Orjinal likitlerin pahalı olmasının sebebi ise, ülkemize yasal sınırlamalardan dolayı kaçak yollarla sokulmasıdır. Kendi likitini yapmak isteyen elektronik sigara kullanıcıları, bunu nasıl yapacaklarını merak etmektedirler. 

Elektronik Sigara Likitlerinin İçerisinde Neler Vardır?

Elektronik sigara likitinin içerisinde, PG veya VG gliserinler, aroma, nikotin ve saf su yer almaktadır. Aromalar, insan sağlığı için hiçbir tehlike barındırmazlar. Çünkü, gıda aromalarından tercih edilirler. Bazı likitlerde kıvam arttırıcı madde kullanılmaktadır. Likit içerisinde yer alan en tehlikeli maddeler ise, nikotin ve diacetyl’dir. 

Elektronik Sigara Likiti Yapmak İçin Neler Gerekir?

Likit yapmaya karar veren bir e-sigara kullanıcısının öncelikle yapmak istediği, favori likitinin tüm özelliklerini bilmesi gerekmektedir. Bu yüzden, favori likitiyle alakalı tüm özellikleri not etmesi şarttır. Elektronik sigara likiti yapmak için gerekenler; eldiven, şırınga, beher ve kaplar, karıştırıcı, aroma, PG (Propilen Gliserin) veya VG (Vejeteryan Gliserin), Nbase, dijital tartı, damlalık ve seyreltilmiş nikotindir. İnternetten likit tariflerine erişmek için “do it yourself ve e-liquid” kelimelerini bir arada kullanarak arama yapmak gereklidir. 

Nbase ile Elektronik Sigara Likiti Yapmak

Nbase karışımlarını likit yaparken kullanmak, işlemleri daha kolay hale getirir. Bu tip bir işlem için, kişinin elde etmek istediği elektronik sigara likiti karışımının aroma yüzdesi kadar bir aromayla, Nbase karışımını, karıştırması gerekmektedir. 

Elektronik Sigara Likiti Yapmak

İdeal aroma oranı %10’dur. Likitin nikotin oranını, herkes istediği gibi belirler. E-likit hesaplama aracına danışılarak likit içerisindeki tüm malzemelerin olması gereken oranları öğrenilmeli, ardından sadece malzemeleri karıştırıp, likitin demlenmesini beklenmelidir. 

    Leave Your Comment